Tradičná drevenica s vínnou pivnicou!

Drevenica sa nachádza v centre malebnej horskej obce Oščadnica, situovanej v atraktívnom regióne Kysúc. Pri návšteve Vám tento región ponúka počas celého roka široké možnosti aktívneho oddychu aj relaxu.

V letných mesiacoch sa môžete venovať spoznávaniu krásnej okolitej kysuckej prírody. Podnikať môžete množstvo turistických prechádzok a cyklistických túr, vedúcich po výborne značených turistických trasách a cyklotrasách. Váš voľný čas si môžete spríjemniť aj návštevou okolitých kultúrno-historických pamiatok a múzeí, ako napr. Kysucké múzeum v Čadci, Kysucko-oravská lesná železnica, Kaštieľ Radoľa. V zimných mesiacoch si užijete množstvo nezabudnuteľných zážitkov pri výbornej lyžovačke na upravených svahoch lyžiarskych stredísk Snowparadise Veľká Rača, Športcentrum Oščadnica a Ski Čierne.

Celoročne Vám ponúkame komfortné ubytovanie v štýlovo zariadenej drevenici, ktorá disponuje celkovou kapacitou až pre 18 hostí. Ide o pôvodný ľudový zrubový dom, ktorého história siaha až do roku 1800. V roku 2006 bol kompletne zrekonštruovaný a v súčasnosti je zapísaný v Ústrednom zozname pamiatkového fondu ako národná kultúrna pamiatka.

Na prízemí drevenice je umiestnená príjemná spoločenská miestnosť, slúžiaca aj ako jedáleň, ktorá je zároveň prepojená s nadštandardne vybavenou kuchyňou. Pre konzumáciu chutných jedál sú tu pre Vás prípravné 4 jedálenské stoly s posedením. Príjemnú atmosféru Vám tu dotvorí aj horiace drevo v krásnom krbe, televízor či CD prehrávač. Súčasťou prízemia sú zároveň dve spálne, jedna 2-lôžková a jedna 3-lôžková izba. Každá z nich disponuje vlastnou kúpeľnou so sprchovacím kútom a toaletou. Pripravená je tu pre Vás aj jedna samostatná toaleta.

Na poschodí drevenice sa nachádzajú ďalšie štyri útulné spálne. K dispozícii je Vám tu jedna väčšia 3-lôžková a 4-lôžková izba ako aj dve menšie 2-lôžkové izby s možnosťou využitia jednej prístelky. Pre zaistenie komfortu hostí je každá z týchto izieb vybavená vlastnou kúpeľnou so sprchovacím kútom a toaletou.

Príjemné chvíle s Vašou rodinou a priateľmi môžete tráviť aj vo vínnej pivnici s biokrbom, umiestnenej v suteréne drevenice. Počas pobytu je Vám k dispozícii rovnako uzamykateľná lyžiareň, sušiče na lyžiarky, práčka alebo žehlička. Parkovanie Vašich áut je zabezpečené priamo pri drevenici.

Doprajte si výnimočnú dovolenku v štýlovo zrekonštruovanej drevenici
s množstvom zachovaných prvkov ľudovej architektúry zo stredných Kysúc. Srdečne Vás k nám pozývame a tešíme sa na Vašu návštevu!